Veebikino

Siin lehel on valik viimastel aastatel MAFFil linastunud filme, mida on läbi veebiavaruste võimalik järelvaadata.

 

Vara küps (2024)

Režissöör Martti Helde

Dokumentaalfilm toob esmakordselt kaamera ette metsadebatis osalenud metsatööstuse, Riigimetsa majandamise keskuse ja loodusteadlased, et saada selgust, mis Eesti metsaga on toimunud ning millise pärandi jätame järeltulevastele põlvedele tulevikus. Enam kui 60nes Eesti eri paigas üles võetud loodusfilm avab vaatajale Eesti metsade hetkeseisu ning näitab kuidas poliitilised otsused on meie ühise vara kasutamist mõjutanud. Film pakub lahendusi, et debati ummikseisust välja liikuda ning suunab tähelepanu teravikele, mis metsasõja infomüras on mattunud juhitud kommunikatsiooni sõnumite alla. Aga tõstatab ka küsimuse, kuidas metsasõja algusajast vahetunud üheksa valitsust on jätkuva passiivsusega riigi vara, metsaga, hoolimatult ringi käinud.

Vaata internetisLoe edasi

2024

Teadlane (2024)

Režissöör Paolo Casalis

Kliimamuutuste uurija Gianluca Grimalda kaotab töö, kuna ta keeldub Paapua Uus-Guineast välitöödelt tagasi lendamast. Gianluca on aastakümneid olnud nn aeglane reisija ja oma põhimõtteid ta ei reeda. See on üks neist lugudest, mis paljastab maailma hulluse – teadlane saadetakse uurima, kuidas haavatavad kogukonnad kliimamuutustele reageerivad, kuna mered neelavad nende külasid, ent siis öeldakse talle, et kui ta keskonnakahjulikku tegu ei soorita, siis oma tööd ta enam jätkata ei saa.

Vaata internetisLoe edasi

La Macchina Fissa - Clarki aed (2024)

Režissöör Emilio Neri Tremolada

Mincio jõe kaldal asuv La Macchina Fissa on 19. sajandil ehitatud pumbamaja, mida kasutati Po oru soovee ärajuhtimiseks ja põllumajandusmaa niisutamiseks. Ligi sajandi kasutuseta seisnud hoones tegutseb nüüd Clark Lawrence. Tema aias elavad valdavalt üheaastased taimed, mis hilissügisel, kasvutsükli lõpus, uhkeldavad ka kuivanuna oma aegunud elujõu ja iluga. Talv on aeg, mil Clark kogub järgmiseks hooajaks seemneid ja viib läbi jõulise aiapuhastuse. Tema ettevõtmisel on abiks armastatud kitsed, kes koristavad allesjäänud taimestiku ja panustavad aktiivselt aia väetamisse. Kevadel algab uute taimede külvamine. Clark armastab enim Ameerika taimi, õigemini põlisameeriklaste omi: kõrvitsaid, maisi ja ube, mis kasvavad koos kastoorõlitaimede, rebasheina, kosmose, kuningkepi, lehtertapi ja sadade teistega. Film tutvustab Clarki tööd ja tema filosoofiat aiast kui kohast, kus "taimede vahel ujuda" ning mis on kujundatud ümbritsevat silmas pidades - maastikku, taimi, kliimat ja inimese loodud ehitisi.

Vaata internetisLoe edasi

2024

Talvine saak (2023)

Režissöör Amélie Dussault

Sihikindlad köögiviljakasvatajad trotsivad külma ja kasvatavad keset südatalve kütteta või vähese küttega kasvuhoonetes köögivilju. Film jälgib nende igapäevaelu ja püüdlusi pakkuda aastaringselt värskeid kohapeal kasvatatud saadusi.

Vaata internetisLoe edasi

Vete piiril (2023)

Režissöör Mirjam Matiisen

Ulvi on peaaegu terve oma elu elanud Soomaa rahvuspargis keset sügavat metsa ja ürgset loodust. Ehkki jõgi tema maja kõrval tuleb kalda vajumise tõttu iga aastaga majale järjest lähemale ja kodused olmetingimused lähevad järjest keerulisemaks, ei kavatse Ulvi oma lapsepõlvekodust kuhugi lahkuda. Teda hoiavad siin kinni Tori hobused, keda ta aastakümneid on kasvatanud ja eluviis, mis naise jaoks ainuvõimalik tundub.

Vaata internetisLoe edasi

2024

Ninasarvikumees (2023)

Režissöör John Jurko II, Matt Lindenberg, Daniel Roberts

See on lugu julgetest pargivahtidest, kes riskivad igapäevaselt oma eluga, et kaitsta Lõuna-Aafrika ninasarvikuid salaküttide eest. Jälgime Timbavati eralooduskaitseala peavahti Anton Mzimbat, kes koos oma meeskonnaga võitleb loomade kaitsmise nimel. Antonile tähendab see pikki lähetusi perekonnast eemal, ohtlikke töötingimusi ja pidevat ohtu elule. Lõuna-Aafrika looduskolledžis näevad aga legendaarne treener Ruben de Kock ja tema naine Marianne vaeva, et läbi karmi drilli sõeluda 41. kandidaadi hulgast välja järgmine grupp pühendunud pargivahte.

Vaata internetisLoe edasi

Planeedi hävitajad: Süsinikuprints (2023)

Režissöör Martin Boudot

See on lugu keskkonnakurjategijast Cyril Astrucist, kes on peaaegu kümme aastat õigusemõistmise eest põgenenud, pagedes nii Prantsuse võimude kui ka Interpoli eest. Tal on rahvusvaheline vahistamismäärus pettuse ja rahapesu eest. Niinimetatud “süsinikuprints” korraldas mahuka süsinikukvoodipettuse, millega omastas EL kassast viis miljardit eurot. See raha oli ette nähtud võitluseks kliimamuutuste ja CO2 heitkogustega ning pettus tähendas, et heitkogustega kauplemise süsteemil ei olnud enam ökoloogilises mõttes mingit mõju.

Vaata internetisLoe edasi

Suled või glamuur (2023)

Režissöör Eva Kübar

2020. aasta kevadel tabas Eestit kanabuum – apokalüptilised meeleolud ajasid sadu linnainimesi tagaaeda kodulinde soetama. Film portreteerib kolme perekonna juures resideeruvaid linnakanu, uurides, kuidas varasemast munakesksest maalinnust urbanistlik lemmikloom sai. Inimesega nokk noka kõrval koos elades on kanad muutunud eneseteadlikumaks, individualistlikumaks ja igas mõttes rohkem inimese sarnaseks. Lindude ellu on siginenud veidrad aksessuaarid, kummalised glamuuriüritused ja ebatraditsiooniliselt head elutingimused. Mõned kanad on õppinud koguni kõnelema. Kas saame neid emantsipeerunud linde vaadates üldse kasutada enam terminit "kodukana"? Mida arvab sellest kõigest kana ise ja kas ta jaksab oma väikestel jalgadel sibades taolise tempoga sammu pidada? Suleliste Udu, Triinu, Piuksu ja mitmete teiste kanade elu aitavad linnas kursil hoida koreograaf ning Kopli kanaaktivist Veronika, antropoloog Tanel ja noor ornitoloogiahuviline Mindi.

Vaata internetisLoe edasi

Kust konnad tulevad? (2023)

Režissöör Hannes Rohtma

Konnad on meie jaoks nii tavalised loomad ja oleme kõik neid näinud. Küll aga võib nii mõnelgi meist olla hägune ettekujutus, millisel moel konnad siia ilma tekivad. Film "Kust konnad tulevad?" näitab Põhja-Euroopa kahe enamlevinud konnaliigi - rohukonna ja kärnkonna elu alates kevadisest rändest kuni südasuvise kullesest konnaks saamiseni. Näha saab konnade tegevust maa peal, vee peal ja vee all. Ei lähe konnadelgi asjad ilma viperusteta ja teevad nemadki valearvestusi. Tekib arusaamatusi ja tülisid, mida nad lahendada üritavad. Ka pole konnakulleste lapsepõlv muretu ja peavad nemadki ellujäämiseks erinevaid nippe kasutama.

Vaata internetisLoe edasi

2023

2023

Aias (2023)

Režissöör Natacha Boutkevitch

Tagasihoidlik köögiviljaaed Eel-Alpides. Jälgime selle arengut läbi aastaaegade. Maatükki hariv paar on jäädvustanud 40. aasta jooksul iga päev selle aia elu väiksemaid ja suuremaid sündmusi, et olla oludega paremini kohanenud. Muutuv ilm, aja kulgemine, taimede kasv, korduvad liigutused, putukate sagin, uimastav stridulatsioon, valguse ja tuule variatsioonid... Film kutsub meid sukelduma aja sügavustesse, märkama elu pisemaid hetki ja olema täielikult kohal.

Vaata internetisLoe edasi

Metsameister (2022)

Režissöör Volker Schlöndorff

Portree tähelepanuväärsest mehest, kelle elutööd autasustati 2018. aastal nn alternatiivse Nobeli preemiaga - Right Livelihood Award. Tony Rinaudo leidis viisi, kuidas kasvatada puid kõige viljatumates piirkondades, aktiveerides "maa-aluse metsa" veel elusolevad kännud ja juured ning tagades nii elatise tuhandetele Aafrika põllumeestele. Kõigi põllumeeste pealik, nagu teda tänapäeval paljudes külades hellitavalt tuntakse, on pidanud oma ideedele heakskiidu saamiseks minema ülesmäge. Töötades 30 aastat Saheli piirkonnas, nägi ta nii meeleheidet kui näljahäda, aga ka vastupidavust, sihikindlust ja muutusi. Filmitgija Volker Schlöndorff järgneb Tony Rinaudole erinevatesse Aafrika riikidesse, et näha metsastamise mõju kõrbestumise vastu võitlemisel, ning põrkub korduvalt kokku teemadega, mis puudutavad ka meid Euroopas – ränne, kliimamuutused, sooline õiglus.

Vaata internetisLoe edasi

Neidsaare hoo peal (2022)

Režissöör Sulev Keedus

Dokumentaalfilmi "Neidsaare hoo peal" tegelasteks on Lääne-Eestis elavad Pille, Felix, Isa Agaton, Hellat ja Kateriina. Pille, kelle viimaseks lähedaseks inimeseks on jäänud Soomes elav tütar, püüab vanadust trotsides üksi lambaid karjatada. Felix on mures mesilaste pärast. Tarud jäävad tühjaks, pered surevad välja, mesilasemad ei mune piisavalt, et uued põlvkonnad kooruksid. Ümberringi käib põldude mürgitamine ja põlismetsade lageraie. Preester Agaton teenib väikseid kohalikke õigeusu kogudusi, õnnistab, jagab armulauda. Kaitseliitlane Hellat ja Hellati tütar Kateriina otsivad maapõue peidetud hõbedat. Legend räägib, et viikingid jõudsid suurelt merelt selle kandi rannaküladesse just Neidsaare kaudu, siinse madala lahe roomätaste vahelt.

Vaata internetisLoe edasi

Morski otsimas (2022)

Režissöör Simon Stanford

Kui allveeoperaator Göran Ehlmé saab ülesande minna Gröönimaale morskasid filmima, võtab ta kaasa oma sõbrad, režissöör Simon Stanfordi ja bioloog Lars-Öivind Knutseni. Kuid jää sulamine ei muuda ainult morskade elutingimusi ja peagi leiab võttegrupp end näljaste jääkarude keskelt.

Vaata internetisLoe edasi

Aeda harides (2022)

Režissöör Claire Weissbluth & Jesse Dodd

Teekond läbi aasta kolmes peretalus, kus kasvatatakse taastava tuleviku poole püüdedes kanepit, toitu ja kogukonda.

Vaata internetisLoe edasi

Külluse illusioon (2022)

Režissöör Erika Gonzalez Ramirez & Matthieu Lietaert

Kolmel naisel on ühine eesmärk: Carolina, Bertha ja Maxima juhivad tänast keskkonnavõitlust kaasaegsete konkistadooride vastu. Kui valitsused ja ettevõtted, kes on lõksus ülemaailmses võidujooksus piiramatu kasvu poole, peavad hankima kõige odavama tooraine, räägivad need kolm naist meile loo väsimatust julgusest: kuidas jätkata võitlust looduse kaitsmise eest, kui teie elu on ohus? Kui politsei repressioonid, ettevõtete ahistamine, vigastused või isegi tapmisähvardused on osa teie igapäevast?

Vaata internetisLoe edasi

2023

Uued kärsad (2022)

Režissöör Jimmy Kets

Mia, Anja ja Luc on sead. Nad elavad tükil eikellegimaal raudtee ja väikese parkla vahel linna servas. Nad on peategelased kogukonnaprojektis, mille käigus rühm vabatahtlikke toidab neid naabruskonna restoranide ja poodide toidujääkidega. Esialgu näib olukord sigade maise paradiisina - nad saavad rohkelt head toitu ja kohalike elanike hellitusi. Ent tasapisi hakkab olukord pöörduma. Ümbritsev maailm häirib rahulikku olemist järjest enam. Suvest saab sügis, aedik laguneb ja sigade vaheline hierarhia muutub üha süngemaks.

Vaata internetisLoe edasi

2023

2023

Toidusalu (2022)

Režissöör Louis De Jaeger

Maastikuarhitekt Louis De Jaeger näitab, kuidas toidusalud võivad päästa maa lämbumisest, elustada kogukondi, muuta põllumajanduse jätkusuutlikuks, pöörata tagasi globaalse soojenemise ja toota jätkuvalt ohtralt toitu. See film viib meid reisile toidusalu pioneeride salaaedadesse. Linnadžunglitest kuni tervendusprojektideni psühhiaatriaasutustes. Loodus näib olevat inimeste tekitatud sotsiaalsete-, psühholoogiliste- ja ökoloogiliste armide parim ravija. Kui anname looduse vastupanuvõimele võimaluse, saame üheskoos luua uue Eedeni. Tegelikult on tükid sellest uuest paradiisist juba näha.

Vaata internetisLoe edasi

Aatomilootus - tuumaenergia pooldajad (2022)

Režissöör Frankie Fenton

21. sajandi alguses hakkas väike rühm inimesi avalikult tuumaenergiat propageerima. Nemad usuvad, et tuumaenergia on kiireim viis kliimamuutuste vastu võitlemiseks. See on lugu nende liikumisest ja vastuolulistest tuumaenergia perspektiividest.

Vaata internetisLoe edasi

Suur soo (2022)

Režissöör Remek Meel

Vello läks 30 aasta eest elama Emajõe-Suursoo kõige kaugemale soosaarele. Jättis senise tööelu ja linnamelu, et elada kooskõlas emakese loodusega. Emajõe-Suursoos on veel sellist loodust, mis hakkab muust maailmast otsa saama. Üüratu deltasoostik laseb liikidel elada omaette, ilma inimese suurema sekkumiseta, kuigi ka inimene on selles soos varjupaika ja toidulisa otsinud juba aastatuhandeid. Vello elatab end mesindusest ja jahipidamisest, tema elu kulgeb looduse rütmis.

Vaata internetisLoe edasi

2022

2022

2022

2022

Lumi ja Leenu (2022)

Režissöör Mirjam Matiisen

Silvi on veel üks viimastest eestlastest, kes enda tarbeks oma kodutalus kahte piimalehma peab ja neid igapäevaselt käsitsi lüpsab. Kuid ka Silvi ei näe lehmapidamisel pikka tulevikku ja kavatseb oma armsatest loomadest loobuda.

Vaata internetisLoe edasi

Hoolitsemiskohustus - kliimavaidlused kohtusaalis (2022)

Režissöör Nic Balthazar

Lugu Roger Coxist, advokaadist, kes algatas murrangulised õigustoimingud Hollandi valitsuse ja naftahiiglase Shelli vastu. Tulemuseks kaks olulist otsust, mis saatsid šokilaineid läbi poliitiliste büroode ja ettevõtete koosolekuruumide kogu maailmas ning viisid rahvusvaheliste kliimajuhtumite laineni. Film jälgib Rogeri teekonda läbi kohtuprotsesside nii kõrg- kui mõõnaperioodidel, kus tema kaaslasteks on loomingulised juristid, aktivistid ja tavakodanikud, kes peavad ettevõetut sajandi olulisimaks juriidiliseks jõukatsumiseks.

Vaata internetisLoe edasi

2022

Valge unistus (2021)

Režissöör Mathieu Le Lay

Loodusfotograafiat ja külma armastav fotograaf Jérémie Villet rändab kelgu ja teleobjektiiviga läbi põhjapoolkera valgete maastike, otsides loomi, kes elavad sealses äärmuslikus külmas. Oma Kanada põhjaosas toimuval ekspeditsioonil kavatseb Jérémie uurida metsikut ja ekstreemset Yukoni piirkonda, eesmärgiga pildistada legendaarset mägikitse. Külmakraadid ja raskesti ligipääsetavad mägipiirkonnad, kus see loom liigub, muudavad aga ülesande täitmise keeruliseks.

Vaata internetisLoe edasi

2023

Bukoolika (2021)

Režissöör Karol Pałka

Danusia ja tema tütar Basia elavad tänapäeva maailmast eemal, kooskõlas loodusrütmi ja loodusseadustega, loomade ja surnute vaimude keskel. Nende enklaavi pakutaval rahul ja turvatundel on oma hind – naised igatsevad üha enam kontakti teiste inimestega. "Bukoolika" on teistmoodi elavate inimeste südamlik vaatlus. See tekitab uudishimu nende maailma vastu ja soovi seda lähemalt vaadata.

Vaata internetisLoe edasi

Helid lõunast (2021)

Režissöör Hubert Neufeld

Hollandi muusiku Ruben Heini armastus looduse ja loomade vastu on tema loomingus olnud alati kesksel kohal. Kui ta otsustas külastada Antarktikat ja Lähis-Antarktikat, üht planeedi ürgsemat piirkonda, ei osanud ta aimata, kui sügavalt see kogemus teda mõjutab. Ühinege Rubeniga tema rännakul kaugele lõunasse, kus ta seikleb sürreaalsetel maastikel, ikooniliste olendite seas ja ammutab inspiratsiooni oma järgmise albumi jaoks.

Vaata internetisLoe edasi

Helerohelised valed (2021)

Režissöör Julia Barnes

Filmitegija Julia Barnes uurib peavoolu-keskkonnaliikumise fookuse muutumist, alates selle algsest huvist loodust kaitsta ja lõpetades tänase suundumusega edendada mittejätkusuutlikku eluviisi. Kas päike, tuul, hüdroenergia, biomass või roheline tarbimine päästavad planeedi? Meie aja kõige pakilisemate probleemidega tegelemine nõuab, et vaataksime tavapärastest tehnoloogilistest lahendustest kaugemale ja esitaksime sügavamaid küsimusi selle kohta, mida on vaja muuta.

Vaata internetisLoe edasi

Metsast (2021)

Režissöör Peter Magnusson

Rootsi on muutnud enam kui 90% põlismetsadest ja põlisloodusest puuistandusteks ning nüüd jätkub kaitseta vanade metsade viimaste puistute raie. Kuidas kasutada metsa ilma seda hävitamata?

Vaata internetisLoe edasi

2022

Nõva luited (2021)

Režissöör Aare Baumer

Nõva piirkond näib olevat üks ilusamaid piirkondi Eestis. Laulvaid luiteid, liiva ja elavat loodust vaadeldakse läbi aasta, suvest suveni.

Vaata internetisLoe edasi

Šamaanide õudusunenägu (2021)

Režissöör Natalie Halla

Väga isiklikust filmireisist nelja põlisrahva ja nende šamaanide juurde, kelle füüsiline ja kultuuriline tulevik on kliimamuutuste tõttu eksistensiaalselt ohus, saab ootamatult liigutav tõendusmaterjal nende nomaadikultuuride ellujäämisvõitlusest. Inimestele hääle andmiseks ja nende saatusest rääkimiseks on režissöör Natalie Halla reisinud maailma kõige äärmuslikumatesse paikadesse ja veetnud aega koos Waorani indiaanlastega Ecuadoris, merenomaadidega Malaisias, himbadega Namiibias ja põhjapõdra-nomaadidega Mongoolias.

Vaata internetisLoe edasi

2021

Varastatud kala (2020)

Režissöör Gosia Juszczak

Mandri-Aafrika väikseimas riigis, Gambias, pulbristavad Hiina ettevõtted kala ning ekspordivad seda Euroopa ja Hiina loomafarmidesse söödaks. Selle tulemusena jäävad gambialased ilma oma peamisest valguallikast ning ülepüük kurnab mere ökosüsteeme. Film jälgib About, Mariamat ja Pauli, kolme gambialast, kes jagavad intiimseid lugusid igapäevasest võitlusest, vihast, lootusest ja igatsusest oma lähedaste järele. See on esimene film, mis räägib Gambia kalajahuvabrikutest, gambialaste väljarände põhjustest ning naiste rollist uutes majandussüsteemides.

Vaata internetisLoe edasi

Greta põlvkond (2020)

Režissöör Simon Kessler & Johan Boulanger

Nende nimed on Ridhima, Helena, Sixtine, Jamie, Marinel, Lilly, Melati, Elizabeth ja Nicole. Keeniast Ecuadorini, Prantsusmaalt Filipiinideni on nad asunud ambitsioonikasse ristisõtta kliimamuutuste vastu ning poliitilise ja korporatiivse maailma kliimaapaatia vastu. Streikidest kohtuteni, petitsioonidest rahvusvaheliste konverentsideni, teevad nad kõik endast oleneva, et peatada planeedi laastamine ning ehitada uusi ühiskondliku ja poliitilise elu vorme. Kes on need noored naised, kes oma tuleviku nimel võitlevad? Kuidas neist said kliimaaktivistid? Milliseid lootusi nad kannavad? Filmis põimuvad 9 noore naise portreed, vanuses 12–23, keda vaatamata kultuurilistele erinevustele ühendab üks ühine eesmärk: saavutada lõpuks kliima- ja sotsiaalne õiglus.

Vaata internetisLoe edasi

2020

Sääskedest ja inimestest (2019)

Režissöör Madis Ligema

Mõtterännak Eesti loodusest ja selle niiskest pinnasest sündinud väikeste ning suurte isendite maailma. Sääsk on positsioneerinud ennast kõige väiksemate elusolendite etaloniks, inimene aga kõige olulisemaks. Film vaatleb sääskede ja inimeste vahelist sümbioosi, arutledes meie rolli üle siin planeedil. Oletame, et sääsk ei ole teadlik surmast, siis kas ta on õnnelikum kui inimene?

Vaata internetisLoe edasi

Karu moodi (2019)

Režissöör Roman Droux

Kaugel Alaska poolsaarel saab filmitegija Roman Drouxi lapsepõlveunistus teoks. Ta avastab koos karu-uurija David Bittneriga metsikute grislide maailma. Kaks seiklejat kohtuvad karudega haistmiskaugusel, kogevad karupere ellujäämisvõitlust ning on dramaatiliste võitlusstseenide tunnistajaks. Film on inspireeritud soovist uurida tundmatut. See on lugu metsikust loodusest, jutustatud läbi haaravate, emotsioone ja harukordset lähedust täis kaadrite.

Vaata internetisLoe edasi

Kasumi seemned (2019)

Režissöör Linda Bendali

Kuuskümmend aastat standardiseeritud puu- ja köögivilja tootmist ning tööstuslike taimehübriidide loomist on viljade toitainesisaldusele märkimisväärselt mõjunud. Viimase 50 aasta jooksul on köögiviljad kaotanud 27% C-vitamiinist ja peaaegu 50% rauast. Näiteks tomat. Läbi mitmete hübridiseerimiste loovad teadlased järjest punasemaid, siledamaid ja vastupidavamaid vilju. Kuid protsessi käigus on tomat kaotanud veerandi oma kaltsiumist ja üle poole vitamiinidest. Seemned, millest kasvatatakse meie tarbitavaid puu- ja köögivilju, on käputäie rahvusvaheliste ettevõtete omanduses. Need seemned on toodetud valdavalt Indias, kus töölistele makstakse vaid näpuotsaga ruupiaid. FAO andmetel on viimase 100 aasta jooksul kogu maailmas kadunud 75% kultiveeritud sortidest. Film uurib töösturite monopoli meie puu- ja köögiviljade üle.

Vaata internetisLoe edasi

Okavango - unistuste jõgi (2019)

Režissöör Dereck & Beverly Joubert

See film on insaiderite nägemus ühest maailma suurimast jõesüsteemist. See on armastuskiri Okavango jõele ja uurib Dante "Jumaliku komöödia" paradiisi, vahepealsuse ja põrgu tasandeid looduses. See on lugu igavesest püüdlusest jõuda paradiisi, leida tõeline Okavango, unistuste jõgi. Jõgi, mis on ohtlik, võimas, salapärane ja alati ettearvamatu. See on koht, kus kellegi paradiis on alati kellegi teise puhastustuli. Kui jõe saartel jahti pead, elad sa tema maailmas ning tema salapära ja ettearvamatuse reeglitega. Angoola mägedest algav ja Botswana riiki sisenedes endale Okavango nimeks saav jõgi suubus miljoneid aastaid tagasi suurde Makgadikgadi järve Kalahari kõrbe keskel. Maa tõusmine tekitas jõe voolule takistuse ja vesi hajus kõrbes laiali, moodustades suurima sisemaadelta. Okavango delta on oma olemuselt täiesti tavaline suudmeala, ainult vesi ei suubu enam järve, vaid kuivab kuumas kõrbeliivas ära. Tulemuseks on ainulaadne märgala piirkonnas, mis muidu oleks kuiv poolkõrb. See on üks Aafrika looduslikult rikkalikumaid piirkondi. Filmis näeme suuri kasse, elevante, Aafrika käärnokkasid, jõehobusid, krokodille, hüäänkoeri, galagosid jpt.

Vaata internetisLoe edasi

2020

2020

Happemets (2018)

Režissöör Rugilė Barzdžiukaitė

Kas te kujutate ette turismiatraktsiooni, kus inimesed tulevad surnud metsa vaatama? Kus nad pole mitte ainult vaatlejad, vaid ka need, keda mustad linnud vaatlevad ja kuulavad? Kunagi oli seal iidne männimets, siis saabusid kormoranid. Nüüd on linde tuhandeid ja nad tapavad männid ... oma sitaga. Inimeste vaated ja reageeringud on sama mitmekihilised ja veidrad kui metsa enda ajalugu. Film on üles võetud Kura säärel, Leedu väga maalilisel poolsaarel, ühel pool Läänemeri, teisel pool laguun. See on UNESCO looduspärandikoht, rikas loodusvarade ja tippklassi rannakuurortide poolest.

Vaata internetisLoe edasi

Animus Animalis. Lugu inimestest, loomadest ja asjadest (2018)

Režissöör Aistė Žegulytė

Taksidermist, hirvefarmer ja zooloogiamuuseumi töötaja elavad keskkonnas, kus reaalsuse ja tehislikkuse vaheline piir on peaaegu hoomamatu. Samal ajal kui surnud loomad võistlevad kõige uhkema hoiaku ja kõige realistlikuma silmavaate nimel, üritab inimene aega peatada ja tuua elu tagasi sinna, kus seda ammu enam pole.

Vaata internetisLoe edasi

2020

2020

Toetajad

Lihula Kultuurimaja · Lääneranna Noortekeskus · Lihula Raamatukogu